Roliga färger - TWS - Prisvärd! Det kännetecknar nya högtalaren aCUBE från KREAFUNK En kul, fyrkantig högtalare med Bluetooth.
Den nätta storleken till trots, kan aCUBE fylla även ett stort rum med dina favoritlåtar, och du kan ta med dig den trådlösa högtalaren överallt. Med två stycken högtalare stödjer aCUBE även TWS, True Wireless Sound, och ljudet blir ännu bättre.
Laddas med USB-C. BT5.Textil från Gabriel.IP55.Finns i åtta färger.Mått H 8 cm, B 8 cm, D 4,5 cm.Färg Spring Lavender .
aTUNE är KREAFUNKs nya och förbättrade DAB+ radio. Den sänder både FM och DAB+ samtidigt som den fungerar som en Bluetooth-högtalare. Utöver det så har den en inbyggd larmfunktion sp du kan använda den som väckarklocka. Den har en elegant design som sömlöst smälter in i ditt hem.
aTUNE finns också i varianten CARE. Det innebär att den är tillverkad med 35% mindre plast och att fronten är tillverkad i 98% återvunnen polyester, framtaget av textilföretaget Gabriel.
Tekniska specifikationer:
15 hr playback tid (50% vol).
Bluetooth 5.0
6W digital förstärkare.
Damm- och vattenavvisande.
Laddningstid 3-4 hr.
CE, FCC, RoHS, WEEE.
Inkl USB-kabel.
Mått: 10,9 x 19,5 x 7 cm.
Material: Plast/Silikon/Läder/Metall (CARE innehåller polyester/Vetetfibrer).
Färg: Wheat.
Mer information finns på produktens sida.